Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13.02 i 20.02.22

1. Parafia organizuje weekend dla rodzin w Breisethytta w dniach 11-13 marca. Breisethyta leży 20 min od Notodden, w górach z ładnym widokiem, przy trasach na narty biegowe. Koszt 100 NOK od osoby. Dzieci gratis, jeśli uczestniczą w parafialnej katechezie lub należą do NUK (Norske Unge Katolikker, Młodzi Norwescy Katolicy). Koszt członkostwa w NOK 50 NOK /rok. Link do zapisów tutaj: https://medlem.nuk.no lub u o. Khiema. Uwaga, od 15 roku życia trzeba zapytać dziecko o zgodę na zapisanie. Dojazd we własnym zakresie, niestety po drodze opłaty za przejazd. W przypadku problemów z dojazdem kontakt z o. Khiem

2. Przy wyjściu z kościoła leża naklejki K+M+B 2022, które nakleja się na drzwiach wejściowych w czasie święta Trzech Króli. (odpowiednik polskiej tradycji pisania kredą). Naklejki przyszły z dużym opóźnieniem, są gratis. Proszę nie brać więcej niż 1 na rodzinę.

3. Nasza parafia jest młoda i trzeba dużo czasu, żeby się poznać. O. Khiem chętnie odwiedzi każda rodzinę i udzieli błogosławieństwa. To odpowiednik naszej polskiej „kolędy”, tylko dostępnej przez cały rok. Ojciec Khiem pracował jako duszpasterz w szkole i grupach młodzieżowych. Jego największym zainteresowaniem jest pomoc dzieciom i młodzieży w odnalezienia swego miejsca w Kościele. Może też pomóc młodzieży, która ma problemy ze swoja wiarą w Norwegii.

4. 2 marca o godz. 18 jest środa popielcowa. Msza święta będzie odprawiana po norwesku.

5. W wielkim Poście zapraszamy na drogę Krzyżowa, w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17.15.

6. W parafii św Wawrzyńca w Drammen w dniach 4-6 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne po polsku które wygłosi ks Ksawery Knotz. Szczegóły na stronie parafialnej.

7. W naszej parafii działa Legion Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkania odbywają się w czwartki po mszy świętej o godz. 18.00. Na spotkaniach jest m.in wspólny różaniec po norwesku i angielsku. Jest możliwość wprowadzenia modlitw po polsku. Informacje po polsku o legionie Maryi: http://www.legionmaryi.pl/index.php

Legg igjen en kommentar